הרצאה מעניינת ומרתקת לקהלים מגיל 18

להזמנת הרצאה  מלאו את

  קרימינולוג

  בין אם מדובר בעבריינות פלילית, אידיאולוגית או שלטונית – אין ספק שמקרי הפשיעה בישראל הם רבים ומגוונים. תפקידו של קרימינולוג, בהתאם לכך, לחקור את הנסיבות השונות אשר הביאו את העבריינים הקטינים או הבוגרים לכדי סטייה מדרך הישר ולעבר חיי פשיעה. תפקיד משמעותי ומספק זה הינו מורכב למדי, ואיננו מיועד לכל אחד. אם קריירה הכוללת, בין השאר, מחקר ובניית פרופיל של פושעים מרתקת ולא מרתיעה אתכם – מצאתם את ייעודכם.

  הכשרתו ותפקידו של קרימינולוג

  עבודת הקרימינולוג היא, ללא ספק, מורכבת וכוללת יכולת ניתוח עמוקה כמו גם יכולת לעבוד מול מגוון אוכלוסיות קשה ואלים. בבואכם להתעניין בתפקיד זה, חשוב לברר מה הוא כולל:

  • לימודי קרימינולוגיה – בין אם מדובר במסלולים לתואר ראשון או שני, לימודי קרימינולוגיה מיועדים להכשיר את דור אנשי הטיפול הבא. בהתאם לכך, וכדי להכשיר אותם כראוי, לימודים אלו כוללים לימודים תיאורטיים בתחום מדעי ההתנהגות: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה לצד לימודי סטטיסטיקה מפרכים. לצד לימודים אלו, המקנים לסטודנטים עולם מושגים חדש, לימודי הקרימינולוגיה מקנים גם הכשרה מעשית שתציג בפני הסטודנטים את עולם הפשיעה והעבריינות על שלל גווניו.
  • תפקידו של הקרימינולוג – בתום לימודיהם, דור הקרימינולוגים החדש מתמודד עם מגוון אוכלוסיות ובעיות לא פשוטות כלל. במילים אחרות, תפקיד הקרימינולוג מתייחס, בראש ובראשונה, לחקר ההתנהגות האנושית לצד הסטייה מהנורמה המקובלת – לצורך ייעול המערכות השונות והרלוונטיות. בנוסף לכך, תפקידו של הקרימינולוג כולל ניתוח זירות פשע וביצוע תחקיר מעמיק לצורך בניית פרופיל של הפושע.

  לחקור את נפש האדם

  קרימינולוג מומחה

  מה עובר במוחו של אדם אשר בוחר ליטול את חייו של אדם אחר? מה מניע אדם לרצוח את אשתו ולאחר מכן להתאבד ומה מדרדר בני נוער לברוח מהבית ולהתדרדר אל התמכרות לסמים וירידה לזנות? אלו רק חלק קטן ביותר מהשאלות אותן שואל הקרימינולוג אשר מנסה גם לענות עליהם בהיבטים הפסיכולוגיים – חברתיים, להציע פתרונות שיקום לאלו אשר סטו מן הדרך הישרה כגון אסירים משוחררים ונוער בסיכון וכמובן במתן שירותים לגורמי אכיפת החוק כגון בתי הסוהר והמשטרה בפיענוח פשעים. עולמו המרתק של הקרימינולוג נוגע בקו הדק בתהליך העובר בין מוחו של מבצע הפשע לנפשו במטרה לנסות ולמנוע את הפשע הבא.

  מסלול ההכשרה של קרימינולוג

  הלימודים מתחילים כמובן עם למידת תיאוריות בקרימינולוגיה וכוללים קורסים רבים ביניהם:

  • שיקום אסירים.
  • דיני עונשין ומערכת אכיפת החוק בישראל.
  • דרכי ענישה שונות.
  • פשע מאורגן ועבירות צווארון לבן.
  • עבריינות מין.
  • עבריינות נוער.
  • פסיכופתולוגיה ועוד.

  אלו רק חלק קטן מהלימודים בעולם הקרימינולוגיה ורבים מוצאים כל כך הרבה עניין בהם שהם בוחרים להמשיך למסלולי תואר שני, דוקטורט ואף פרופסור לקרימינולוגיה. רבים מהאנשים אשר מרותקים לנושא אך אינם בוחרים בו כמקצוע לחיים אבל רוכשים יידע רחב בהרצאות, צפייה בתכניות ברשת ואף האזנה לפודקאסטים העוסקים בנושא שהם בעצם הרצאות מוקלטות להן ניתן להאזין דרך הסמארטפון שלהם. אחד מהטרנדים החמים כיום הוא הרצאות לעובדי חברה או סתם לאנשים מן היישוב בברים ופאבים כחלק מהבילוי הלילי.

  בילוי עם ערך מוסף

  שמי הוא ארנון אדלשטיין, פרופסור לקרימינולוגיה ובוגר החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית. במהלך שנותיי כ – קרימינולוג ומרצה חוויתי ואני ממשיך לחוות את המסע המרתק והמסתורי של נבכי נפש האדם והגורמים המביאים אותו לבצע את הפשע. הן במסגרת האקדמיה והן מחוצה לה אני מעביר הרצאות בשלל נושאים מרתקים:

  • טרור והגנת המולדת
  • רצח המוני.
  • רצח סדרתי.
  • הגירה ופשיעה.
  • קטינים בזנות.
  • רצח בנות זוג.
  • קריירה פלילית.
  • פרופילאות.

  נושאים אלו באים להנגיש את התחום המדהים הזה גם לכלל הציבור. פנו אליי וביחד נתכנן ערב של מסע מרתק לכם ולחבריכם או עובדיכם עם הרצאה מרתקת המועברת בשפה מובנת ופשוטה בגובה העיניים.

  קרימינולוג – צלילה למעמקי הנפש האנושית

  ההגדרה הפורמלית של הקרימינולוגיה היא תחום הידע שבוחן את הסיבות שמובילות בני אדם לסטות מהנורמה החברתית המקובלת ולהתנהל באופן פלילי, וכן את המאפיינים של התנהגות זו. בפועל מדובר בעולם מרתק שמצד אחד צולל אל מעמקי הנפש האנושית, אל הרבדים שלא קל לנו להתבונן בהם ואפילו להודות בקיומם, ומצד שני מביט אל המציאות המורכבת גם דרך תחומי ידע נוספים כמו סוציולוגיה, ביולוגיה ואנתרופולוגיה חברתית. בהתאם קרימינולוג הוא איש מקצוע שמכיר היטב את ההוויה האנושית על כל גווניה – והרצאה של מומחה לקרימינולוגיה עשויה להיות חוויה מעניינת מאוד ובמיוחד כשהיא מועברת ע"י מרצה מיומן. פרופ' ארנון אדלשטיין הוא חוקר, מרצה באקדמיה, סופר ובנוסף לכל אלה מעביר הרצאות לעובדים, בחוגי בית ובמקומות נוספים.

  למה כדאי להזמין הרצאה של קרימינולוג מומחה?

  * מבט מעמיק אל נדבך במציאות שבדרך כלל אנחנו נחשפים אליו באופן שטחי – עולם הפשע אמנם מוזכר בחדשות ומושך לא מעט תשומת לב, אבל לרוב ההתייחסות אליו שטחית, בהיעדר הידע המתאים. מומחה לקרימינולוגיה מאפשר להתעמק בנושאים שונים וכך לקבל תמונת מצב מפורטת.

  * חוויה ייחודית – הרצאה בנושאים מתוך עולם הקרימינולוגיה היא תמיד חוויה יוצאת דופן. כך למשל במסגרת יום גיבוש לעובדי חברה, כשאחת המטרות היא יציאה מהשגרה, ניתן להשיג אותה בזכות הייחודיות של ההרצאה.

  * אירוע שמשאיר מחשבות ורגשות רבים – הנושאים השונים שבהם עוסקות הרצאות של קרימינולוגים הם כאלה שאי אפשר להישאר אליהם אדישים. בעולם עתיר גירויים וכשרף הציפיות גבוה, זהו כמובן יתרון משמעותי.

  הנושאים שבהם עוסקות ההרצאות

  פרופ' ארנון אדלשטיין הוא קרימינולוג ותיק ובקיא מאוד. במהלך עשרות שנות עבודתו בתחום פרסם מאמרים וספרים, הרצה בפני דורות של סטודנטים במספר מוסדות אקדמיים ובנוסף הוא מעביר כאמור הרצאות מרתקות לקהל הרחב. ביניהן: מבנה האישיות שמוביל לאלימות במשפחה, רוצחים המוניים ורוצחים סדרתיים, אמנות הפרופילאות, עד כמה פוליגרף הוא אכן "מכונת אמת", הגירה ופשיעה, קריירה פלילית ועוד. את כל ההרצאות מתאים פרופ' אדלשטיין לקהל היעד הספציפי, ובנוסף הוא מביא לידי ביטוי את הניסיון הרב בעמידה מול קהל, את היכולת שלו להבטיח קשב מלא וכן את הקשב מצידו אל המשתתפים בהרצאה.

  מחפשים הרצאה מעניינת ומרתקת לקהלים מגיל 18?

  להזמנת הרצאה מלאו את הפרטים הבאים

   מאמרים נוספים שיעניינו אותך

   מרצה לחיים

   אם אתם מחפשים דרך יצירתית ומעניינת לשפר את ביצועי העובדים שלכם ולתת להם מתנה שלא...

   קראו עוד
   תוכן איכותי להרצאות

   בעלי עסקים וארגונים רבים ברחבי העולם מחפשים דרכים בהן יוכלו להעשיר ולפתח את העובדים שלהם...

   קראו עוד
   להעשיר את הידע לעובדים

   ממבט חטוף בתכנים הפופולריים ביותר בנטפליקס, ניתן לראות בבירור שאחד הנושאים המעניינים ביותר הוא קרימינולוגיה...

   קראו עוד

   קרימינולוג – פרופ' ארנון אדלשטיין

   אם אתם תוהים מה אפשר ללמוד מסיפורי אנשים שאינם נורמטיביים כמוכם, כדאי לבוא לשמוע קרימינולוג שגם יודע לספר את הסיפור שלהם. הלקחים שאפשר להפיק מסיפורי פשעים שבוצעו על יד אנשים כאלה, יכולים להיות גם שיעורים לחיים ולספק תובנות נהדרות על הטבע האנושי בכלל. זה ידע שכל אחד היה שמח להוסיף לעצמו בזכות מי שיודע לספר סיפורים כאלה ולתת גם את הידע הנוסף והחשוב על המניעים ועל מה שגרם לפושעים לעשות את הפשעים שלהם. פרופ' ארנון אדלשטיין מציע לכם סיפורים על פושעים מפורסמים בישראל, על התופעות ועל המניעים שגורמים להם לעשות זאת ובכך להוסיף לכם עוד תובנות על הטבע האנושי.

   איך קרימינולוג יכול להעשיר את הידע שלכם?

   • אנחנו לא תמיד מבינים את המניעים של אנשים שמבצעים פשעים כי רובנו אנשים רגילים שלא חושבים לעבור על החוק, ולכן הצצה מרתקת לעולמם של אנשים שכן עשו זאת יכולה ללמד אותנו יותר על כך. קרימינולוגיה היא התחום שבו מצטבר ידע כזה שיכול לעזור לנו להבין טוב יותר אנשים כאלה, ואולי אפילו להימנע בעצמנו מביצוע מעשים שיכולים לסבך אותנו עם החוק.
   • אנשים רבים שביצעו פשעים אינם פושעים בהגדרה אלא אנשים שבגלל נסיבות שונות מעדו ולא הצליחו לחזור להשתלב בחברה. הבנה טובה יותר של אנשים כאלה יכולה לעזור לנו להבין אותם ולחבק אותם בחזרה בחברה, כדי לתת להם הזדמנות נוספת. זה בדיוק מה שהופך את החברה לאנושית יותר ומספקת תקווה לרבים לחזור למוטב ולעלות על דרך המלך לחיים טובים יותר.
   • להוסיף עניין בחיים זה תמיד טוב ותחום הקרימינולוגיה מוסיף לנו עניין כשאנחנו שומעים ניתוח מעניין של פשעים מוכרים מהחדשות. המניעים והסיבות הם תמיד סיפור טוב, אם יודעים לספר אותו כפי שיודע לספר אותו קרימינולוג בעל תובנות מעמיקות.

   מומחיות וסיפורי חיים

   קרימינולוגיה היא תחום שבו סיפורי חיים נותנים לנו תובנות לחיים וזה בדיוק מה שעושה פרופ' ארנון אדלשטיין שמספר לנו את סיפורי הפשע מזווית מרתקת. הוא הוציא לאור כמה וכמה ספרים על תופעות ואנשים בעולם הפשע, מזווית מעניינת שלא כולם מכירים. את הסיפורים הוא מגיש בצורה מעניינת ובדרך שמוסיפה לנו ידע והבנה של עולמם של אנשים שמצאו את עצמם בשולי הדרך.

    

   מחפשים הרצאה מעניינת ומרתקת לקהלים מגיל 18?

   להזמנת הרצאה מלאו את הפרטים הבאים